Legacy Weekday 2017

Las Vegas, NV

Legacy High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.80 Dajha Williams 4th Finals H1 Complete Results
13.88 Jaree Martin 6th Finals H1 Complete Results
14.38 Kyndal Thorns 12th Finals H1 Complete Results
14.63 Autumn Carroll 17th Finals H1 Complete Results
14.75 Claire Sloane 19th Finals H1 Complete Results
14.76 Jasmine Brown 20th Finals H1 Complete Results
14.85 Trinity Pitts 23rd Finals H1 Complete Results
14.93 Nyala Smith 25th Finals H1 Complete Results
15.18 Alexiah Clark 30th Finals H1 Complete Results
15.32 Wilma Burstrom 34th Finals H1 Complete Results
16.36 SB Victoria Herdegen 45th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
28.38 Malaysia Lee Montgomery 1st Finals H1 Complete Results
29.12 Dajha Williams 3rd Finals H1 Complete Results
29.65 Jaree Martin 4th Finals H1 Complete Results
30.28 Claire Sloane 7th Finals H1 Complete Results
30.39 SB Wilma Burstrom 8th Finals H1 Complete Results
30.51 SB Priscilla Pilgrim 10th Finals H1 Complete Results
30.66 Jennifer Moore 11th Finals H1 Complete Results
30.75 SB Autumn Carroll 14th Finals H1 Complete Results
30.78 Nyala Smith 15th Finals H1 Complete Results
31.01 SB Jasmine Brown 18th Finals H1 Complete Results
31.25 Kiara Smith 22nd Finals H1 Complete Results
31.88 SB Alexiah Clark 25th Finals H1 Complete Results
32.50 Kyndal Thorns 29th Finals H1 Complete Results
33.97 Victoria Herdegen 36th Finals H1 Complete Results
35.90 Skylia Burrell 42nd Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:03.01 Malaysia Lee Montgomery 2nd Finals H1 Complete Results
1:07.95 Jennifer Moore 7th Finals H1 Complete Results
1:12.21 SB Claire Sloane 9th Finals H1 Complete Results
1:13.19 Kyndal Thorns 10th Finals H1 Complete Results
1:13.47 Alexiah Clark 12th Finals H1 Complete Results
1:14.19 SB Jasmine Brown 14th Finals H1 Complete Results
1:16.65 Kiara Smith 15th Finals H1 Complete Results
1:20.50 Trinity Pitts 16th Finals H1 Complete Results
1:22.07 SB Kennedy Gordon 18th Finals H1 Complete Results
1:34.70 Skylia Burrell 20th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:40.72 SB Genesis Vazquez 4th Finals H1 Complete Results
2:53.11 Krystal Rodriguez 12th Finals H1 Complete Results
2:57.36 Rebecca Mckenzie 16th Finals H1 Complete Results
3:00.53 Talya Fraser 18th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:07.84 SB Genesis Vazquez 3rd Finals H1 Complete Results
6:13.66 Imee Rose Dichoso 5th Finals H1 Complete Results
6:40.92 SB Krystal Rodriguez 11th Finals H1 Complete Results
6:45.87 Rebecca Mckenzie 13th Finals H1 Complete Results
6:52.13 SB Magnolia Herdegen 14th Finals H1 Complete Results
6:54.75 Talya Fraser 15th Finals H1 Complete Results
8:18.46 SB Guadalupe Gomez 19th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
16.98 Amiya Desouze 1st Finals H1 Complete Results
19.76 Aniah Ivory 6th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
48.58 Amiya Desouze 1st Finals H1 Complete Results
48.59 Alexys Saiz 2nd Finals H1 Complete Results
55.26 Aniah Ivory 5th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:48.14 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:35.24 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
11:36.51 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-10 Alexys Saiz 1st Finals H1 Complete Results
14-2 Claire Sloane 4th Finals H1 Complete Results
14-0 SB Jaree Martin 5th Finals H1 Complete Results
Discus
85-1 Nyikiia Kayumba 3rd Finals H1 Complete Results
70-11 Amayah Dondle 7th Finals H1 Complete Results
64-2.5 Mia Reed-liveing-mac 9th Finals H1 Complete Results
49-8 SB Skylia Burrell 14th Finals H1 Complete Results
49-6 Cherie Perry 16th Finals H1 Complete Results
Shot Put
24-3 Nyikiia Kayumba 6th Finals H1 Complete Results
23-2.5 Amayah Dondle 7th Finals H1 Complete Results
22-11 Mia Reed-liveing-mac 9th Finals H1 Complete Results
19-1 Cherie Perry 17th Finals H1 Complete Results
17-2 Skylia Burrell 23rd Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.24 Jayden Love 1st Finals H1 Complete Results
11.45 Marquell Evans 3rd Finals H1 Complete Results
11.46 Jerry Martin 4th Finals H1 Complete Results
11.65 Elijahaun Warfield 7th Finals H1 Complete Results
11.94 Samuel Turner 8th Finals H1 Complete Results
12.01 Kris-sean Ware 9th Finals H1 Complete Results
12.04 Brandon Martin 10th Finals H1 Complete Results
12.08 Keyshawn Washington 11th Finals H1 Complete Results
12.13 Jeremy Ryan 14th Finals H1 Complete Results
12.15 SB Miles West 16th Finals H1 Complete Results
12.21 SB Jonah Cravin 17th Finals H1 Complete Results
12.71 Ryan Bernard 27th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
22.81 SB Jayden Love 1st Finals H1 Complete Results
23.48 SB Marcus Brown 3rd Finals H1 Complete Results
24.64 Malcolm Young 8th Finals H1 Complete Results
24.69 Kylel Brown 9th Finals H1 Complete Results
24.80 Keyshawn Washington 11th Finals H1 Complete Results
25.61 SB Frank Solomon 15th Finals H1 Complete Results
25.66 Bernard Rian 16th Finals H1 Complete Results
25.75 Lequon Johnson 19th Finals H1 Complete Results
25.85 Jonah Cravin 21st Finals H1 Complete Results
25.89 Christian De La Rosa 22nd Finals H1 Complete Results
26.05 Alejandro Wade 24th Finals H1 Complete Results
26.48 SB Isreal Moore 29th Finals H1 Complete Results
26.71 SB Joel Moreno 30th Finals H1 Complete Results
26.83 SB Jamal Conyers 35th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
52.19 Marcus Brown 1st Finals H1 Complete Results
53.11 Kylel Brown 2nd Finals H1 Complete Results
57.39 Barrion-jre Phillips 5th Finals H1 Complete Results
57.84 SB Ryan Bernard 6th Finals H1 Complete Results
58.55 SB Alejandro Wade 8th Finals H1 Complete Results
59.51 Lequon Johnson 10th Finals H1 Complete Results
59.86 SB Malcolm Young 11th Finals H1 Complete Results
1:00.09 SB Jamal Conyers 12th Finals H1 Complete Results
1:00.09 SB Ivan Buenrostro 12th Finals H1 Complete Results
1:01.29 SB Isreal Moore 16th Finals H1 Complete Results
1:04.48 Joel Moreno 20th Finals H1 Complete Results
1:06.16 SB Krittawat Sutthi 22nd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:06.27 Romelow Turner 1st Finals H1 Complete Results
2:18.77 Ethan Morata 10th Finals H1 Complete Results
2:26.19 Carmel Turner 13th Finals H1 Complete Results
2:33.65 Teague Stockwell 14th Finals H1 Complete Results
2:34.85 Jaden Oliaes 15th Finals H1 Complete Results
2:35.17 Ivan Buenrostro 17th Finals H1 Complete Results
2:38.34 SB Jermaine Robinson 21st Finals H1 Complete Results
2:39.03 SB Caleb Sparrow-baity 22nd Finals H1 Complete Results
2:43.36 SB Krittawat Sutthi 24th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:16.97 SB Ethan Morata 11th Finals H1 Complete Results
5:35.68 SB Jaden Oliaes 19th Finals H1 Complete Results
5:49.03 SB Jermaine Robinson 21st Finals H1 Complete Results
5:53.72 SB Caleb Sparrow-baity 25th Finals H1 Complete Results
5:56.47 Teague Stockwell 28th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
14.62 Jamal Britt 1st Finals H1 Complete Results
16.28 Aubrey Washington 2nd Finals H1 Complete Results
16.54 A.j. Culpepper 3rd Finals H1 Complete Results
18.82 Kyle Nathan 9th Finals H1 Complete Results
21.22 Tylor Vinson 11th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
39.70 Jamal Britt 1st Finals H1 Complete Results
43.64 A.j. Culpepper 2nd Finals H1 Complete Results
44.88 Kyle Nathan 5th Finals H1 Complete Results
50.75 Aubrey Washington 8th Finals H1 Complete Results
51.19 Tylor Vinson 9th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
44.23 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:29.57 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:37.20 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
9:13.25 Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
Long Jump
22-4 Jamal Britt 1st Finals H1 Complete Results
18-5 SB Isaiah Brown 5th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
41-1 Marquell Evans 2nd Finals H1 Complete Results
Discus
114-7.25 Chistian Johnson 5th Finals H1 Complete Results
93-0 SB Kenneth Holbert 12th Finals H1 Complete Results
83-10 A.j. Culpepper 17th Finals H1 Complete Results
83-3 Richard Williams 20th Finals H1 Complete Results
76-7.5 Isaiah Brown 23rd Finals H1 Complete Results
72-8.75 Raymont Cathie 25th Finals H1 Complete Results
72-8.5 Frank Solomon 26th Finals H1 Complete Results
72-6.75 Max Brewer 27th Finals H1 Complete Results
63-3 SB No Name Blue Welch 35th Finals H1 Complete Results
Shot Put
42-0 SB Kenneth Holbert 4th Finals H1 Complete Results
36-1.5 SB Matheu Kyumba 10th Finals H1 Complete Results
33-10.25 SB Isaiah Brown 14th Finals H1 Complete Results
33-9.75 A.j. Culpepper 15th Finals H1 Complete Results
31-11 Richard Williams 16th Finals H1 Complete Results
30-7.5 SB Raymont Cathie 20th Finals H1 Complete Results
28-6.5 Max Brewer 26th Finals H1 Complete Results