Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaiah Hayden 12 Canyon Springs 11.07
2 Clevon Hicks 10 Cheyenne 11.70
3 Devonte Armstrong 11 Cheyenne 11.80
4 Lamondrious Bettis Jr 11 Canyon Springs 11.86
5 Kyle Hageman 11 Cheyenne 11.88
6 Tayjon Bullock 11 Cheyenne 11.95
7 Brandon Austin 9 Cheyenne 11.98
8 Pierre Woods 10 Cheyenne 11.99
9 Dillon Dexter 9 Canyon Springs 12.02
9 Jeremiah Rice 10 Canyon Springs 12.02
11 Alexander Ballin 10 Rancho 12.31
12 Jeremiah Hardison 11 Cheyenne 12.47
13 Ernesto Amaro-Hernandez 10 Canyon Springs 12.55
14 Devin Loyd 10 Rancho 12.56
15 Seth Lott 11 Canyon Springs 12.69
16 Noe Alonso 10 Rancho 12.80
17 John Cooke 10 Rancho 12.81
18 Vicent Esconde 10 Rancho 13.09
19 Oliver Leyva 10 Canyon Springs 13.99
19 Javion Davison 10 Canyon Springs 13.99
21 Tyrique Watley 10 Canyon Springs 14.00
22 Aidan Bauer 10 Rancho 14.22
23 Andrew Larios Fr Founders Academy 15.38
Raul Avila 10 Rancho DNS
Israel Enrique 10 Rancho DNS
Dylan Signor 10 Rancho DNS
Estevan Candido 12 Rancho DNS
David Keith Jr. 11 Rancho DNS
Chavez Alan 11 Rancho DNS
Zhaki Rashada 10 Rancho DNS
Martin Bueno 9 Rancho DNS
Julian Moreria 10 Rancho DNS
Cesar Jasso 9 Rancho DNS
Nicholas Minor 10 Rancho DNS
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaiah Hayden 12 Canyon Springs 22.91
2 Javiar Cone 12 Cheyenne 23.89
3 Jayden Ireland 11 Canyon Springs 23.93
4 Victor Lewis 10 Canyon Springs 24.33
5 Lamondrious Bettis Jr 11 Canyon Springs 24.34
6 Kyle Hageman 11 Cheyenne 24.37
7 Jeremiah Rice 10 Canyon Springs 24.62
8 Javon Fields 11 Cheyenne 24.71
8 Nicholas Minor 10 Rancho 24.71
10 Nakeem Walker Canyon Springs 25.00
11 Brandon Austin 9 Cheyenne 25.07
12 Donte McJoy 10 Canyon Springs 25.12
13 Brandon Baggett 10 Canyon Springs 25.14
14 Anthony Egnor 9 Cheyenne 25.26
14 Devin Loyd 10 Rancho 25.26
16 Ernesto Amaro-Hernandez 10 Canyon Springs 25.58
17 Zahkai Wilson 9 Cheyenne 25.72
18 John Cooke 10 Rancho 25.86
19 Zhaki Rashada 10 Rancho 26.15
20 Trayvion Rainey 11 Canyon Springs 26.17
21 David Keith Jr. 11 Rancho 26.77
22 Raul Avila 10 Rancho 26.96
22 Martin Bueno 9 Rancho 26.96
24 Alexander Ballin 10 Rancho 27.43
25 Aidan Bauer 10 Rancho 28.63
26 Noe Alonso 10 Rancho 29.04
27 Tyrique Watley 10 Canyon Springs 29.50
28 Jacob Bordelon Sr Founders Academy 30.54
29 Andrew Larios Fr Founders Academy 32.15
30 Julian Moreria 10 Rancho 32.58
Pierre Woods 10 Cheyenne DNS
R'Marius Harper 11 Canyon Springs DNS
Estevan Candido 12 Rancho DNS
Chavez Alan 11 Rancho DNS
Jason St. Pierre 11 Canyon Springs DNS
George Steele 10 Canyon Springs DNS
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jamey Foster 12 Canyon Springs 52.32
2 Trayvion Rainey 11 Canyon Springs 53.60
3 Jamarion Stubbs Canyon Springs 54.55
4 Nicholas Minor 10 Rancho 54.83
5 Kyle Hageman 11 Cheyenne 55.21
6 Jeremiah Rice 10 Canyon Springs 55.90
7 Javon Fields 11 Cheyenne 56.48
8 Javiar Cone 12 Cheyenne 56.51
9 Brandon Baggett 10 Canyon Springs 57.42
10 Zahkai Wilson 9 Cheyenne 58.39
11 Isiah Robinson 12 Cheyenne 58.47
12 Victor Lewis 10 Canyon Springs 58.79
13 Raul Avila 10 Rancho 58.98
14 Julian Deleon 12 Cheyenne 59.32
15 Zhaki Rashada 10 Rancho 59.94
16 Desmend Brooks 11 Rancho 1:01.16
17 R'Marius Harper 11 Canyon Springs 1:02.37
Jason St. Pierre 11 Canyon Springs DNS
Estevan Candido 12 Rancho DNS
Jayden Ireland 11 Canyon Springs DNS
Anthony Egnor 9 Cheyenne DNS
Dillon Dexter 9 Canyon Springs DNS
Ernesto Amaro-Hernandez 10 Canyon Springs DNS
John Cooke 10 Rancho DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hussein Muhina 11 Cheyenne 2:12.55
2 Daniel Galarza 11 Canyon Springs 2:20.86
3 Osmaide Leyva 11 Canyon Springs 2:25.74
4 Simon Arturo Rancho 2:26.32
5 Jack Feldman 10 Rancho 2:34.41
6 Shreyas Bhat 12 Canyon Springs 2:41.39
7 Shane Lenhardt So Founders Academy 2:48.54
8 Niko Sellers 9 Canyon Springs 2:48.79
9 Corban Paet Fr Founders Academy 3:08.99
Miguel Valencia-Perez 12 Canyon Springs DNS
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hussein Muhina 11 Cheyenne 4:59.52
2 Elijah Schaapveld 10 Cheyenne 5:20.80
3 Shreyas Bhat 12 Canyon Springs 5:55.44
4 Niko Sellers 9 Canyon Springs 6:28.18
5 Jacob Bordelon Sr Founders Academy 6:50.95
6 Shane Lenhardt So Founders Academy 7:20.83
Miguel Valencia-Perez 12 Canyon Springs DNS
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Schaapveld 10 Cheyenne 10:49.13
2 Isiah Robinson 12 Cheyenne 10:50.84
3 Corban Paet Fr Founders Academy 12:43.22
Miguel Valencia-Perez 12 Canyon Springs DNS
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Torian Hammond 12 Canyon Springs 16.82
2 Jayvion Pugh 12 Canyon Springs 16.89
Dylan Signor 10 Rancho DNS
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Torian Hammond 12 Canyon Springs 41.70
2 Javion Davison 10 Canyon Springs 43.78
3 Jayvion Pugh 12 Canyon Springs 47.17
4 Anthony Nelson 10 Canyon Springs 47.36
5 Oliver Leyva 10 Canyon Springs 48.19
6 Jeremiah Hardison 11 Cheyenne 58.59
Dylan Signor 10 Rancho DNS
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canyon Springs 43.40
2 Cheyenne 45.02
Devonte ArmstrongTayjon BullockJaviar ConeKyle Hageman
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canyon Springs 1:32.84
Torian HammondIsaiah HaydenVictor LewisGeorge Steele
2 Canyon Springs 1:38.25
3 Founders Academy 2:00.77
Jacob BordelonAndrew LariosCorban PaetShane Lenhardt
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canyon Springs 3:41.94
Jamey FosterLamaryaa MillsTrayvion RaineyGeorge Steele
2 Rancho 4:04.98
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canyon Springs 9:38.61
Osmaide LeyvaOliver LeyvaDaniel GalarzaSeth Lott
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Celeste 11 Cheyenne 33-11.50
2 Jayd'n Simmons-McJoy 11 Rancho 33-00.25
3 Clevon Hicks 10 Cheyenne 22-08.50
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayd'n Simmons-McJoy 11 Rancho 79-01
2 Cole Celeste 11 Cheyenne 71-01
Clevon Hicks 10 Cheyenne DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pierre Woods 10 Cheyenne 5-00.00
Desmend Brooks 11 Rancho DNS
Michael Reed 12 Cheyenne DNS
Jacob Ludwig 12 Cheyenne DNS
Brandon Baggett 10 Canyon Springs DNS
Martin Bueno 9 Rancho DQ
William Ballin 10 Rancho DQ
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Ludwig 12 Cheyenne 10-00.00
2 Elijah Schaapveld 10 Cheyenne 9-00.00
3 Julian Deleon 12 Cheyenne 9-00.00
4 Niko Sellers 9 Canyon Springs 8-06.00
5 Christian McGonagle 10 Cheyenne 7-06.00
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayvion Pugh 12 Canyon Springs 16-09.00
2 Jeremiah Hardison 11 Cheyenne 16-00.50
3 Martin Bueno 9 Rancho 15-09.00
4 William Ballin 10 Rancho 14-09.50
Brandon Baggett 10 Canyon Springs DNS
Devonte Armstrong 11 Cheyenne DNS
Desmend Brooks 11 Rancho DNS
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 William Ballin 10 Rancho 26-09.75
Martin Bueno 9 Rancho DNS
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aniya Smith 12 Rancho 12.44
2 Maleah Heard 10 Cheyenne 12.90
3 Ayala Harris 11 Cheyenne 13.23
4 Zenauncy Neal 11 Canyon Springs 13.24
5 Lauryn Williams 11 Cheyenne 13.46
6 Angelyne Berkedal 11 Rancho 13.47
7 LaTasha Young 11 Canyon Springs 13.67
8 Jantanazia Robinson 10 Rancho 13.72
9 Makayla Wilson 10 Cheyenne 13.79
10 KeyAyanna Samuels 11 Canyon Springs 13.80
11 Amaurrie Carroll 10 Canyon Springs 13.94
12 Kayla Johnson 12 Canyon Springs 13.97
13 Kayla Williams 11 Cheyenne 14.29
14 Jazmine Lopez 10 Rancho 14.55
14 Lakai Rooks Canyon Springs 14.55
16 Justice Brown 11 Canyon Springs 14.61
17 Saraiyah Johnson 10 Rancho 14.73
18 Melissa Moreno So Founders Academy 15.09
18 Kate Saavedra 11 Rancho 15.09
20 Laila Harris 10 Cheyenne 15.15
21 Ayana Harris 9 Cheyenne 15.19
22 Ashley Acevedo 10 Rancho 15.28
23 Alyssa Budd 10 Cheyenne 16.40
24 Camila Regalado 9 Rancho 17.64
25 Jenny Chen Jr Founders Academy 18.51
26 Karen Farfan 12 Rancho 19.05
Alysa Stephens 11 Rancho DNS
Kaliyah Woods 11 Cheyenne DNS
Jasmine Flores 11 Rancho DNS
Zania Ford 10 Cheyenne DNS
Wendi Balderas-Gonzalez 10 Rancho DNS
Taliyah Bundy 9 Canyon Springs DNS
Hannah Smith 11 Rancho DNS
Mariah Pollard 11 Rancho DNS
Aislinn Joy Gacayan 9 Rancho DNS
Alexus Lindberg 12 Rancho DNS
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aniya Smith 12 Rancho 24.75
2 Amir'a Edmond 12 Rancho 24.94
3 Maleah Heard 10 Cheyenne 25.56
4 Ayala Harris 11 Cheyenne 26.50
5 LaShawnti Young 11 Canyon Springs 27.33
6 Lauryn Williams 11 Cheyenne 28.23
7 Kayla Johnson 12 Canyon Springs 28.41
8 Zania Ford 10 Cheyenne 28.68
9 Makayla Wilson 10 Cheyenne 28.83
10 Angel Buchanan 11 Cheyenne 28.87
11 Zenauncy Neal 11 Canyon Springs 30.21
12 Justice Brown 11 Canyon Springs 30.59
13 Kayla Williams 11 Cheyenne 30.77
13 Ashley Acevedo 10 Rancho 30.77
15 Lakai Rooks Canyon Springs 31.33
16 Zakasia Haynes 12 Rancho 31.69
17 Ayana Harris 9 Cheyenne 31.97
18 Mysia Browhaw 9 Cheyenne 32.10
19 Katelynn Daughtery So Founders Academy 32.14
20 Adelis Bartee 10 Canyon Springs 32.99
21 Yaria Cruz-Galloso 11 Rancho 33.77
22 Melissa Moreno So Founders Academy 35.48
23 Karen Farfan 12 Rancho 41.12
Makyra Farmer 11 Canyon Springs DNS
Saraiyah Johnson 10 Rancho DNS
Angelyne Berkedal 11 Rancho DNS
Kate Saavedra 11 Rancho DNS
Kaliyah Woods 11 Cheyenne DNS
Wendi Balderas-Gonzalez 10 Rancho DNS
Linda Aguirre-Vides 11 Rancho DNS
Alexus Lindberg 12 Rancho DNS
Aaliyah Henry 11 Rancho DNS
KeyAyanna Samuels 11 Canyon Springs DNS
Natalie Minor 10 Rancho DNS
Jasmine Flores 11 Rancho DNS
Shaolin Vann 10 Rancho DNS
Makyah Brown 12 Canyon Springs DNS
Jantanazia Robinson 10 Rancho DNS
Alysa Stephens 11 Rancho DNS
Paola Montenegro 11 Rancho DNS
Mariah Pollard 11 Rancho DNS
Alyssa Budd 10 Cheyenne DNS
Hannah Smith 11 Rancho DNS
Aislinn Joy Gacayan 9 Rancho DNS
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Angel Buchanan 11 Cheyenne 1:04.92
2 Nevaeh Diaz 12 Canyon Springs 1:05.92
3 Mariah Pollard 11 Rancho 1:07.24
4 Makyah Brown 12 Canyon Springs 1:08.95
5 Ashley Acevedo 10 Rancho 1:11.94
6 Justice Brown 11 Canyon Springs 1:13.58
7 Adelis Bartee 10 Canyon Springs 1:16.03
8 Yaria Cruz-Galloso 11 Rancho 1:16.11
9 Linda Aguirre-Vides 11 Rancho 1:17.07
10 Mysia Browhaw 9 Cheyenne 1:17.24
11 Alana Williams Rancho 1:18.36
12 Mikayla Wetzel So Founders Academy 1:18.50
13 Katelynn Daughtery So Founders Academy 1:22.61
LaShawnti Young 11 Canyon Springs DNS
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alejandrina Delacruz 12 Canyon Springs 2:50.73
2 Bryana Mejia 10 Cheyenne 2:54.98
3 Angelyne Berkedal 11 Rancho 2:58.24
4 Andrea Figueroa-Raya 12 Canyon Springs 3:00.82
5 Paola Miramontes-Gonzalez 11 Rancho 3:01.79
6 Valeria Mejia 10 Cheyenne 3:05.80
7 Mikayla Wetzel So Founders Academy 3:13.34
8 Anette Hagen Canyon Springs 3:46.39
Alana Williams Rancho DNS
Jennifer Garcia 11 Rancho DNS
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryana Mejia 10 Cheyenne 6:17.56
2 Alejandrina Delacruz 12 Canyon Springs 6:45.20
3 Paola Miramontes-Gonzalez 11 Rancho 6:55.74
4 Anette Hagen Canyon Springs 8:30.40
Alana Williams Rancho DNS
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shaolin Vann 10 Rancho 16.62
2 Aaliyah White 11 Canyon Springs 16.64
3 Amaurrie Carroll 10 Canyon Springs 19.22
4 Renee Smith 11 Rancho 19.53
5 Mi'Theajah Alexander 12 Cheyenne 19.76
6 Hannah Smith 11 Rancho 20.25
7 Brooklyn Knox 11 Canyon Springs 20.31
8 Alexus Lindberg 12 Rancho 21.79
9 Bianca Patricio-Monroy 10 Rancho 24.18
10 Taylor Degorville 10 Rancho 24.27
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aaliyah White 11 Canyon Springs 50.19
2 Mi'Theajah Alexander 12 Cheyenne 52.24
3 Amaurrie Carroll 10 Canyon Springs 55.13
4 Brooklyn Knox 11 Canyon Springs 55.56
5 Alexus Lindberg 12 Rancho 58.00
6 Hannah Smith 11 Rancho 58.06
Aaliyah Henry 11 Rancho DNS
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cheyenne 50.51
Makayla WilsonLauryn WilliamsAyala HarrisMaleah Heard
2 Canyon Springs 52.42
3 Rancho 53.67
Jantanazia RobinsonSaraiyah JohnsonAaliyah HenryShaolin Vann
4 Cheyenne 56.83
Zania FordAyana HarrisKayla WilliamsLaila Harris
5 Founders Academy 1:02.87
Katelynn DaughteryMikayla WetzelNia HeckardMelissa Moreno
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Canyon Springs 1:50.84
LaTasha YoungMakyra FarmerNevaeh DiazKeyAyanna Samuels
2 Rancho 1:53.77
Aaliyah HenryJantanazia RobinsonSaraiyah JohnsonShaolin Vann
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rancho 4:28.08
2 Canyon Springs 4:46.42
Justice BrownBrooklyn KnoxMykala' KountzAndrea Figueroa-Raya
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rancho 12:04.63
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bonee Harden 11 Canyon Springs 31-05.00
2 ShaVonna Beals 11 Rancho 25-09.75
3 Jaidah Boykin 10 Cheyenne 24-11.00
4 Lyric Crockrom 10 Rancho 24-06.50
5 Raeven Hankins 11 Canyon Springs 23-10.00
6 Laila Harris 10 Cheyenne 23-08.00
7 Clarissa Isidoro-Torres 11 Rancho 19-10.50
8 Karizma Chambers 12 Cheyenne 19-02.00
9 Nevaeha Kline 10 Cheyenne 17-04.00
Michelle Maul 10 Rancho DNF
Tyreauna Jones 12 Rancho DNS
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bonee Harden 11 Canyon Springs 71-03
2 ShaVonna Beals 11 Rancho 66-10
3 Laila Harris 10 Cheyenne 64-10.50
4 Jaidah Boykin 10 Cheyenne 62-08
5 Clarissa Isidoro-Torres 11 Rancho 55-08
6 Nevaeha Kline 10 Cheyenne 54-00
7 Lyric Crockrom 10 Rancho 52-11
8 Karizma Chambers 12 Cheyenne 40-11
9 Raeven Hankins 11 Canyon Springs 39-02
Michelle Maul 10 Rancho DNS
Tyreauna Jones 12 Rancho DNS
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Renee Smith 11 Rancho 4-02.00
2 Taylor Degorville 10 Rancho 4-00.00
2 Ariyanna Burns 12 Cheyenne 4-00.00
2 Mi'Theajah Alexander 12 Cheyenne 4-00.00
Zakasia Haynes 12 Rancho DQ
Aislinn Joy Gacayan 9 Rancho DNS
Bonee Harden 11 Canyon Springs DNS
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ariyanna Burns 12 Cheyenne 8-06.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mariah Pollard 11 Rancho 13-08.00
2 Mi'Theajah Alexander 12 Cheyenne 13-03.50
3 Renee Smith 11 Rancho 13-02.00
4 Taylor Degorville 10 Rancho 11-04.00
5 Bianca Patricio-Monroy 10 Rancho 11-01.50
6 Mysia Browhaw 9 Cheyenne 9-00.00
Zakasia Haynes 12 Rancho DQ
Alyssa Budd 10 Cheyenne DQ
Aislinn Joy Gacayan 9 Rancho DQ
Bonee Harden 11 Canyon Springs DNS
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Renee Smith 11 Rancho 27-07.50
Taylor Degorville 10 Rancho DQ
Bianca Patricio-Monroy 10 Rancho DQ