Girls 3rd-4th 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brinn Gonzales Pinecrest Academy Caden 14.64a
2 Devyn Brown Gilbert Academy 15.08a
3 Jerriah Fitzgerald Somerset North Las Vega 15.29a
4 Catalina Crouch Gilbert Academy 15.66a
5 Savannah Barber Coral Academy of Scienc 15.84a
6 Skarlet Jones Pinecrest St. Rose 16.02a
7 Yanessa Tippett-Salazar Gilbert Academy 16.06a
8 Jordan Combs Gilbert Academy 16.16a
9 Katie Harris Somerset Skye Canyon 16.21a
10 Jaeli Mitchell Gilbert Academy 16.72a
11 Kinsley Llanes Pinecrest St. Rose 16.86a
12 Kelsey Kriese Pinecrest St. Rose 17.02a
13 Juneau Jachimiec Coral Academy of Scienc 17.34a
14 Zoey McIntosh Amplus Academy MS 18.08a
Girls 3rd-4th 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brinn Gonzales Pinecrest Academy Caden 30.69a
2 Jerriah Fitzgerald Somerset North Las Vega 31.74a
3 Catalina Crouch Gilbert Academy 34.15a
4 Jordan Combs Gilbert Academy 34.25a
5 Katie Harris Somerset Skye Canyon 34.59a
6 Skarlet Jones Pinecrest St. Rose 34.60a
7 Savannah Barber Coral Academy of Scienc 35.38a
8 Kinsley Llanes Pinecrest St. Rose 35.55a
9 Juneau Jachimiec Coral Academy of Scienc 36.19a
10 Ivana Acosta-Soria Pinecrest St. Rose 36.27a
11 Ivy Callihan Pinecrest St. Rose 36.54a
12 Yedidya Daniel Doral Academy Pebble 36.56a
13 Alessandra Dubon Founders Academy 36.58a
Devyn Brown Gilbert Academy DNS
Yanessa Tippett-Salazar Gilbert Academy DNS
Girls 3rd-4th 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jerriah Fitzgerald Somerset North Las Vega 1:14.62a
2 Pamela De La O Founders Academy 1:20.48a
3 Savannah Barber Coral Academy of Scienc 1:21.11a
4 Fiona King Coral Academy Of Scienc 1:21.34a
5 Amelia Moreno Freedom Classical Acade 1:22.00a
6 Kate Huffines Somerset Sky Pointe 1:22.49a
7 Maya Talbot Somerset Sky Pointe 1:23.46a
8 Ivy Callihan Pinecrest St. Rose 1:23.98a
9 Cosette Gabroy Henderson International 1:24.16a
10 Alessandra Dubon Founders Academy 1:24.23a
11 Kinsley Llanes Pinecrest St. Rose 1:27.54a
12 Bryton Bohn Henderson International 1:27.71a
13 Lillian Bates Pinecrest St. Rose 1:27.82a
14 Skarlet Jones Pinecrest St. Rose 1:28.00a
15 Chloe Sissener Henderson International 1:29.48a
16 Anabelle Fowler Gilbert Academy 1:33.45a
Yanessa Tippett-Salazar Gilbert Academy DNS
Lauryn Henderson Pinecrest St. Rose DNS
Brinn Gonzales Pinecrest Academy Caden DNS
Audrey Baron Coral Academy Of Scienc DNS
Girls 3rd-4th 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Freya Sissener Henderson International 3:02.77a
2 Fiona King Coral Academy Of Scienc 3:11.85a
3 Dylan Levy Henderson International 3:16.73a
4 Kelsey Kriese Pinecrest St. Rose 3:19.26a
5 Yedidya Daniel Doral Academy Pebble 3:20.76a
6 Alessandra Dubon Founders Academy 3:21.20a
7 Ivy Callihan Pinecrest St. Rose 3:25.56a
8 Cozette Hymer Coral Academy of Scienc 3:29.97a
9 Lillian Bates Pinecrest St. Rose 3:34.18a
10 Mya Dela Cruz Freedom Classical Acade 3:36.06a
11 Shuree Uchino Doral Academy Pebble 3:55.44a
12 Ivana Acosta-Soria Pinecrest St. Rose 3:58.38a
13 E'Lara Fierro Coral Academy of Scienc 4:01.06a
14 Elizabeth Rude Doral Academy Saddle 4:08.85a
15 Valentina Ceja Gilbert Academy 4:24.30a
Savannah Barber Coral Academy of Scienc DNS
Deborah Tewelde Amplus Academy MS DNS
Lauryn Henderson Pinecrest St. Rose DNS
Audrey Baron Coral Academy Of Scienc DNS
Girls 3rd-4th 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Pamela De La O Founders Academy 6:43.66a
2 Freya Sissener Henderson International 6:45.58a
3 Lillian Bates Pinecrest St. Rose 6:58.92a
4 Bryton Bohn Henderson International 7:10.31a
5 Dylan Levy Henderson International 7:24.04a
6 Ivy Callihan Pinecrest St. Rose 7:40.65a
7 Kelsey Kriese Pinecrest St. Rose 7:49.95a
8 Abigail Denman Doral Academy Saddle 7:59.42a
9 Niamh Byrne Amplus Academy MS 9:10.32a
10 Luisa Taulanga Amplus Academy MS 9:19.06a
Girls 3rd-4th Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ivana Acosta-Soria Pinecrest St. Rose 25-10.50
2 Tiana De La Torre Gilbert Academy 24-4
3 Zoey McIntosh Amplus Academy MS 20-5
4 Luisa Taulanga Amplus Academy MS 19-3
5 Sophia Ramirez Gilbert Academy 19-2
6 Aaliyah Jackson Amplus Academy MS 18-5
7 Lyla Theodore Coral Academy of Science 17-9
8 Ella Theodore Coral Academy of Science 15-11
9 Kinsley Llanes Pinecrest St. Rose 15-9.50
10 Jaeli Mitchell Gilbert Academy 15-4
11 Cozette Hymer Coral Academy of Science 15-1
12 Adrianne Mata Amplus Academy MS 12-8
13 Alexis Pearson Pinecrest St. Rose 11-2
14 Isi Makinster Coral Academy of Science 10-10
Fiona King Coral Academy Of Science DNS
Girls 3rd-4th Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brinn Gonzales Pinecrest Academy Cadenc 12-0
2 Yedidya Daniel Doral Academy Pebble 9-9
3 Luna Rendon Coral Academy of Science 9-6
4 Freya Sissener Henderson International 9-6
5 Aaliyah Jackson Amplus Academy MS 9-0
6 Makenzie Sparks Gilbert Academy 9-0
7 Shuree Uchino Doral Academy Pebble 8-11
8 Nadia Ibarra Coral Academy of Science 8-10
9 Anabelle Fowler Gilbert Academy 8-10
10 Nicole Simpson Gilbert Academy 8-2
11 Alicia Ford Henderson International 8-1
12 Lilia Arvayo Gilbert Academy 7-1
13 Katherine Tragodara Mater Academy Mountain V 7-1
14 Isi Makinster Coral Academy of Science 7-0
15 Adrianne Mata Amplus Academy MS 5-9
Lyris Miles Mater Academy Mountain V FOUL
Devyn Brown Gilbert Academy FOUL