Loading
MileSplit Nevada
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Basic Weekday 2019
Apr 11, 2019
Basic High School
Henderson, NV
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Basic High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
13.86
Dre'yahna Carter
2nd
Finals
H1
Complete Results
14.08
SB
Ashley Almada
4th
Finals
H1
Complete Results
14.39
Baylie Campbell
9th
Finals
H1
Complete Results
14.51
SB
Daynara Ortiz
11th
Finals
H1
Complete Results
14.57
Kamaree Porter
13th
Finals
H1
Complete Results
14.76
SB
Sara Pascual
15th
Finals
H1
Complete Results
14.82
SB
Mylah Bodison
16th
Finals
H1
Complete Results
14.84
SB
Darshay Bonner
18th
Finals
H1
Complete Results
15.05
SB
Erin Coleman
20th
Finals
H1
Complete Results
15.44
SB
Lauren Tomlinson
27th
Finals
H1
Complete Results
16.09
SB
Yesenia Baeza
31st
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
29.02
SB
Kailey Taylor
4th
Finals
H1
Complete Results
29.86
Ashley Almada
10th
Finals
H1
Complete Results
30.42
Baylie Campbell
13th
Finals
H1
Complete Results
30.57
Dre'yahna Carter
14th
Finals
H1
Complete Results
30.81
Tyrielle Garnett
16th
Finals
H1
Complete Results
31.28
Darshay Bonner
19th
Finals
H1
Complete Results
32.30
Mylah Bodison
21st
Finals
H1
Complete Results
32.81
SB
Erin Coleman
25th
Finals
H1
Complete Results
37.33
Adina Tapia
31st
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
1:11.54
Baylie Campbell
6th
Finals
H1
Complete Results
1:13.09
SB
Dre'yahna Carter
7th
Finals
H1
Complete Results
1:14.81
Arianna Mills
8th
Finals
H1
Complete Results
1:14.82
SB
Keegan Sperry
9th
Finals
H1
Complete Results
1:15.67
SB
Tyrielle Garnett
10th
Finals
H1
Complete Results
1:16.74
SB
Lauren Tomlinson
11th
Finals
H1
Complete Results
1:17.09
Aurianna Petty
12th
Finals
H1
Complete Results
1:18.85
SB
Megan Harris
14th
Finals
H1
Complete Results
1:20.34
SB
Adina Tapia
15th
Finals
H1
Complete Results
1:21.27
SB
Yesenia Baeza
16th
Finals
H1
Complete Results
1:28.25
Emma Sparks
17th
Finals
H1
Complete Results
1:29.74
Tiffany Tamayo
18th
Finals
H1
Complete Results
1:31.20
SB
Shelby Black
19th
Finals
H1
Complete Results
1:41.62
SB
Sydney Black
20th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:41.27
Hunter Hughes
3rd
Finals
H1
Complete Results
3:20.08
Samantha Ernst
9th
Finals
H1
Complete Results
3:34.79
Emma Sparks
10th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:24.74
Raquel Suarez
1st
Finals
H1
Complete Results
7:08.97
Samantha Ernst
9th
Finals
H1
Complete Results
100 Meter Hurdles
17.40
SB
Kailey Taylor
3rd
Finals
H1
Complete Results
19.57
Angel Mcgee
6th
Finals
H1
Complete Results
22.63
SB
Andrea Vargas
11th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
55.03
Kailey Taylor
3rd
Finals
H1
Complete Results
1:01.19
SB
Angel Mcgee
8th
Finals
H1
Complete Results
1:09.02
Andrea Vargas
10th
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
5:12.11
Relay Team
4th
Finals
H1
Complete Results
High Jump
4-0
SB
Andrea Vargas
7th
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
12-2.25
Ramzie Nielson
11th
Finals
H1
Complete Results
12-0.75
SB
Kelsie Weber
12th
Finals
H1
Complete Results
11-6
Jordan Nitta
15th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
7-6
SB
Hannah Kirkendall
6th
Finals
H1
Complete Results
Discus
76-1
Lauren Powell
2nd
Finals
H1
Complete Results
73-11
SB
Shianne Sartain
4th
Finals
H1
Complete Results
62-8
SB
Tybrin Thomas
9th
Finals
H1
Complete Results
54-8
Allie Miner
11th
Finals
H1
Complete Results
41-11
SB
Averie Robbins
14th
Finals
H1
Complete Results
39-11
Riley Mccarthy
15th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
36-1
SB
Lauren Powell
2nd
Finals
H1
Complete Results
29-6.5
SB
Shianne Sartain
4th
Finals
H1
Complete Results
25-5.5
Allie Miner
7th
Finals
H1
Complete Results
18-1.5
SB
Averie Robbins
15th
Finals
H1
Complete Results
17-7.5
SB
Riley Mccarthy
16th
Finals
H1
Complete Results
17-1.5
Destiny Jones
17th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.43
Dylan Meacham
1st
Finals
H1
Complete Results
11.67
Zarius Garrett
4th
Finals
H1
Complete Results
11.81
SB
Moyses Johnson
6th
Finals
H1
Complete Results
11.90
Donovan Adams
7th
Finals
H1
Complete Results
11.93
Dorian Mcallister
8th
Finals
H1
Complete Results
12.21
SB
Flynn Hinter
12th
Finals
H1
Complete Results
12.32
Franco Mays
13th
Finals
H1
Complete Results
12.35
Jonas Burger
14th
Finals
H1
Complete Results
12.39
SB
Chris Render
16th
Finals
H1
Complete Results
12.44
Johnnie Graves
19th
Finals
H1
Complete Results
12.46
Damian Gramajo
20th
Finals
H1
Complete Results
12.54
John Betts
22nd
Finals
H1
Complete Results
12.56
Munoz Joseph
23rd
Finals
H1
Complete Results
12.59
SB
Kenton Allen
25th
Finals
H1
Complete Results
12.79
SB
Austin Lichner
29th
Finals
H1
Complete Results
13.36
SB
Kyandre Varnardo
39th
Finals
H1
Complete Results
13.49
SB
Cameron Herbolsheimer
41st
Finals
H1
Complete Results
13.50
Larry Boquist
42nd
Finals
H1
Complete Results
13.50
Devin Encinas
42nd
Finals
H1
Complete Results
200 Meter Dash
23.17
Dylan Meacham
2nd
Finals
H1
Complete Results
24.18
SB
Moyses Johnson
6th
Finals
H1
Complete Results
24.26
Zarius Garrett
7th
Finals
H1
Complete Results
25.17
Dorian Mcallister
13th
Finals
H1
Complete Results
25.52
John Betts
14th
Finals
H1
Complete Results
26.00
Chris Render
22nd
Finals
H1
Complete Results
26.17
Jonas Burger
23rd
Finals
H1
Complete Results
400 Meter Dash
56.36
Donovan Adams
6th
Finals
H1
Complete Results
58.58
SB
Derek Lee
13th
Finals
H1
Complete Results
1:00.96
SB
Larry Boquist
17th
Finals
H1
Complete Results
1:02.59
Gabriel Koukkula
18th
Finals
H1
Complete Results
1:07.04
Branden Sparks
22nd
Finals
H1
Complete Results
1:08.00
Cameron Herbolsheimer
23rd
Finals
H1
Complete Results
1:10.51
SB
Johnathan Von Berger
24th
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:22.15
SB
Gabriel Magdaleno
13th
Finals
H1
Complete Results
2:28.83
SB
Derek Lee
18th
Finals
H1
Complete Results
2:35.99
SB
Trevor Nabors
22nd
Finals
H1
Complete Results
2:55.46
Johnathan Von Berger
26th
Finals
H1
Complete Results
3:07.36
Branden Sparks
28th
Finals
H1
Complete Results
1600 Meter Run
5:20.01
Hunter Espaniola
7th
Finals
H1
Complete Results
5:33.76
SB
Alex Sanchez
10th
Finals
H1
Complete Results
5:42.76
SB
Trevor Nabors
13th
Finals
H1
Complete Results
5:44.28
SB
Sanchez Carlos
14th
Finals
H1
Complete Results
5:46.50
SB
Enrico Rizzo
16th
Finals
H1
Complete Results
6:12.14
SB
Roman Jaramillo
19th
Finals
H1
Complete Results
3200 Meter Run
11:58.03
SB
Nathan Deming
4th
Finals
H1
Complete Results
13:20.13
Enrico Rizzo
5th
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
16.16
SB
Steven Justice
3rd
Finals
H1
Complete Results
16.43
Jayson Fabiyi
4th
Finals
H1
Complete Results
22.80
SB
Michael Belch
9th
Finals
H1
Complete Results
23.57
SB
Roman Jaramillo
11th
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
44.77
SB
Jayson Fabiyi
2nd
Finals
H1
Complete Results
56.10
SB
Michael Belch
10th
Finals
H1
Complete Results
57.40
Roman Jaramillo
11th
Finals
H1
Complete Results
58.21
Steven Justice
13th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
45.31
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:35.55
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
9:51.20
SB
Relay Team
2nd
Finals
H1
Complete Results
High Jump
6-2
Joren Mckeever
1st
Finals
H1
Complete Results
5-10
Jayson Fabiyi
3rd
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
18-11
Steven Justice
2nd
Finals
H1
Complete Results
13-7.75
Michael Belch
13th
Finals
H1
Complete Results
13-4.5
Foxx Tarver
14th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
29-5
SB
Foxx Tarver
4th
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
12-6
SB
Matthew Bayreder
1st
Finals
H1
Complete Results
9-6
Xavier Newman
5th
Finals
H1
Complete Results
9-0
Caleb Davis
7th
Finals
H1
Complete Results
Discus
119-0
Elisia Silvira'manu
4th
Finals
H1
Complete Results
110-8
Odin Jordan
6th
Finals
H1
Complete Results
107-2
SB
Nicholas Crisp
7th
Finals
H1
Complete Results
94-10
SB
Dwayne Rambus
14th
Finals
H1
Complete Results
84-7
SB
Logan Michelson
17th
Finals
H1
Complete Results
82-4
Jayshaun Coleman
19th
Finals
H1
Complete Results
80-9
Dominick Gould
20th
Finals
H1
Complete Results
78-11
Robert Turner
23rd
Finals
H1
Complete Results
77-8
Quinn Cox
24th
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
41-6
SB
Elisia Silvira'manu
5th
Finals
H1
Complete Results
38-4
SB
Odin Jordan
8th
Finals
H1
Complete Results
38-3
SB
Nicholas Crisp
9th
Finals
H1
Complete Results
35-2.5
SB
Dwayne Rambus
16th
Finals
H1
Complete Results
34-10
SB
Dominick Gould
17th
Finals
H1
Complete Results
34-2.5
Robert Turner
20th
Finals
H1
Complete Results
33-0.5
Logan Michelson
22nd
Finals
H1
Complete Results
31-7
Jayshaun Coleman
24th
Finals
H1
Complete Results
28-7
Quinn Cox
25th
Finals
H1
Complete Results